Бейл блесна с хеттрик в дебюта на Зидан за Реал Мадрид

Зинедин Зидан дебютира с убедителна домакинска победа начело на Реал Мадрид, след като неговият отбор срази с 4:0 Депортиво Ла Коруня пред жадните за промяна фенове по трибуните на стадион „Сантяго Бернабеу“.

Така „белия балет“ вече има 40 точки в актива си и се доближи на две от лидера Барселона, който обаче е с мач по-мако, а вторият Атлетико (Мадрид) е с 41 пункта и утре може да окупира върха, ако победи Селта като гост.

Звездата на мача бе Гарет Бейл, който записа хеттрик (вторият за деня в Ла Лига след този на Лионел Меси срещу Гранада по-рано), но реално феновете бяха дошли основно да аплодират новия треньор и легенда Зидан.

Изненадващо или не, Кристиано Роналдо не се разписа, но направи асистенции за третия гол (втори за Бейл) и последния (на Бензема). Голеадата започна с попадение на Карим Бензема в 15-ата минута след подаване на Серхио Рамос – французинът за шести път тази кампания вкарва първи гол в мачовете на своя отбор, с което не може да се похвали никой друг футболист в испанския елит. Също така, Бензема вече има общо 100 гола за „белия балет“ в Примера дивисион.

Последваха три гола на Бейл – първият в 22-ата минута след центриране на Даниел Карвахал по крилото, което бе засечено с глава от уелската суперзвезда (за пети път той се разписва по този начин – най-много от играчите в топ 5 първенствата на Европа този сезон).

В 49-ата минута Роналдо асистира на Бейл за 3:0, а в 64-ата уелсецът оформи и хеттрика си за 4:0 след подаване на Тони Кроос. В 92-ата минута Роналдо осигури топката за Бензема и той със 101-ия си гол за "белия балет" в Ла Лига направи 5:0.