Рома и Фейенорд си поделиха по едно полувреме при равенството 1:1

Отборите на Рома и Фейенорд не успяха да се победят в първата среща помежду си от фазата на директните елиминации в турнира за Лига Европа и оставиха развръзката за реванша в Холандия. Домакините поведоха в 21-вата минута чрез Жервиньо, а в 55-тата минута Колин Казим-Ричардс изравни резултата.

Руди Гарсия заложи на Скорупски на вратата,  Холебас,  Манолас, Янга-Мбива и Торосидис действаха в защита, Де Роси, Пянич и Найнголан сформираха триото в центъра на терена, а Жервиньо, Тоти и Верде бяха разположени на върха на атаката.

Вермеер бе поставен на вратата от Фред Рутен, пред него действаха Конголо, Нелом, Булахруз, Уилкшир и Нелом, Класи, Имерс и Ел Ахмади започнаха в средата на терена, а в атака стартираха Тоорнстра, Вилена и Казим-Ричардс.

Още в първата минута гостите осъществиха атака, от която стигнаха и до първия корнер в срещата, но не съумяха да доставят добро центриране в наказателното поле на Рома.

"Вълците" отговориха повече от впечатляващо с атака от дясно, последва центриране към Жервиньо, който бе сам в наказателното поле, но Кенет Вермер излезе и принуди нападателя да сбърка.

Последва нова добра атака на Рома, Франческо Тоти проби от дясно и центрира към Миралем Пянич, но последният шутира в аут.

Последваха минути, в които двата тима опитваха постепенни нападения, но грешни пасове в предни позиции лишаваха зрителите от интересни положения.

След 20-тата минута Рома отново наложи натиск и това даде резултат. Минута по-късно Василис Торосидис проби чудесно от дясно, центрира по земя към Жервиньо, който този път не сбърка и изведе тима си напред в резултата - 1:0.

След само три минути кот д'ивоарецът получи ново добро подаване, отново от гръцкия бек на "вълците", но шутът на нападателя не бе достатъчно силен и Вермер улови.

Дик Уилкшер получи травма 15 минути преди края на първата част и бе заменен от Рик Карсдорп.

В 35-тата минута гостите стигнаха и до първи точен удар. Карим Ел Ахмади стреля по посока на вратата на домакините, но Лукаш Скорупски спаси изстрелът на халфа.

До края на полувремето зрителите на "Стадио Олимпико" в Рим не видяха нищо интересно и двата тима се прибраха в съблекалните при резултат 1:0.

Втората част започна със спокойно владеене на топката от играчите на Руди Гарсия. "Вълците" опитваха да стигат до вратата на противника си с постепенни атаки, но защита на холандците се представяше достатъчно добре, за да не получи втори гол.

10 минути след подновяването на играта играчите на Фред Рутен изравниха резултата. Лекс Имерс първо уцели гредата след удар с глава, след добро центриране, а топката се приземи в краката на Колин Казим-Ричардс, който от около два метра не сгреши за 1:1.

В 65-тата минута Руди Гарсия извърши двойна смяна, като на мястото на Даниеле де Роси  и Франческо Тоти на терена се появиха Сейду Кейта и Сейду Думбиа.

Свежестта, с която двамата се включиха в мача помогна на Рома да наложи натиск над холандския тим, като в следващите 5 минути топката трудно излизаше от половината на Фейенорд.

В 75-тата минута Жервиньо не успя да се възползва от грешка в защитата на Фейенорд, за да изведе тима си отново напред. Топката бе центрирана към нападателя, а защитата на гостите не прецени добре къде ще се приземи топката и тя буквално удари главата на Жервиньо и излезе в аут.

В 83-тата минута Жервиньо изведе по прекрасен начин Думбиа, но последния като по чудо не вкара кълбото в мрежата.

Последва очакван финален натиск на домакините, но те не успяха да стигнат до така важното второ попадение и оставиха развръзката за реванша в Холандия.