Евертън и Наполи громят в Лига Европа, всички резултати от завършилите срещи

Йънг Бойс - Евертън

Срещата между Йънг Бойс и Евертън започна с натиск на домакините и те успяха да поведат още в 9-тата минута, когато Гийом Оаро се разписа за 1:0 след добра солова акция в полето на „карамелите”.

Това само разяри играчите на Роберто Мартинес и с три ответни гола отбелязани съответно от Ромелу Лукаку (24 и 39 минути) и Шеймъс Колман ( 28 минута) на практика лишиха срещата от интрига.

В 58-та минути белгийският нападател на гостите оформи своя хеттрик, като се разписа след добър пас на Стивън Нейсмит.

До края на срещата нямаше нищо интересно и двата тима се прибраха в съблекалните в края на срещата при резутлат 4:1

Торино - Атлетик (Билбао)

Торино стартира лошо срещу Атлетик (Билбао), като допусна Инаки Уилямс да се разпише още в 9-тата минута, но след още толкова Макси Лопес изравни резултата на „Стадио Олимпико” в Торино.

Три минути преди края на първата част Лопес вкара и второто си попадение в срещата, за  да изведе италианския тим напред в резултата.

Владеенето на топката през втората част се водеше и от Торино и Атлетик и при една от многото си акции испанския тим съумя да изравни. Карлос Курпеги се възползва от добро центриране и след прецизен удар с глава изравни за 2:2.

До края на редовното време Торино опита да спечели мача, но испанската защита удържа равенството в срещата.

Волфсбург - Спортинг (Лисабон)

В първите  минути на срещата отборите на Волфсбург и Спортинг (Лисабон) играеха по-предпазливо, като в мача преобладаваха нарушенията в центъра на терена.  Резултата остана непроменен до края на полувремето и двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево реми.

В началото на втората част Бас Дост откри резултата за немския тим, след като се разписа с прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата на португалския тим.

30 минути преди края на срещата Дост удвои преднината на тима си, след като се възползва от добър пас и се разписа с изстрел от близко разстояние.

До края на мача не бяха отбелязани повече голове и Волфсбург очаква реванша с добра преднина от два гола.

Олборг - Брюж

Клуб Брюж започна двубоя си с Олборг доста настоятелно, а резултатът бе открит в 25-тата минута, когато Мамаду Оуларе изведе белгийците напред в резултата след изстрел с глава, а само четири минути по-късно преднината бе удвоена, след като Лиор Рефаелов разпечата за втори път вратата на домакините. До края на полувремето не последва нищо интересно пред двете врати и реузлтата остана непроменен до края на първата част.

През второто полувреме гостите опитаха да стигнат до попадение, но вместо това, получиха такъв  в своята врата. Кенет Петерсен не се ориентира добре при центрирана топка и си отбеляза автогол. Все пак домакините стигнаха до почетно попадение, след като Никлас Хелениус се разписа от дузпа.

До края на срещата нямаше промяна в резултата, поради факта, че двата тима не показаха нищо интересно.

Днипро - Олимпиакос

Отборите на Днипро и Олимпиакос изиграха скучно първо полувреме, като не предложиха нищо интересно на зрителите и се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Втората част определено Днипро бе по-добрият отбор и до 54-тата минути съумя да поведе с 2:0 след попадения на Джаба Канкава от границата на наказателното поле и Руслан Рутан от пряк свободен удар.

Тази преднина се оказа достатъчна за домакините и те спокойно дочакаха края на срещата.

Трабзонспор - Наполи

Италианският Наполи започна много силно срещата си на стадион „Хювени Авни Акер” срещу тима на Трабзонспор и още в 27-та минута реши всичко в срещата, а и в реванша, след като момчетата на Рафа Бенитес реализираха цели три попадения. Енрике даде преднина на гостите, а Гонсало Игуаин и Маноло Габиадини направиха резултата класически в полза на тима си. „Небесно сините” доиграха спокойно първото полувреме и се прибраха на почивката след като си осигуриха комфортен аванс от три гола.

През втората част Наполи бе тимът, който можеше да съжалява, че не реализира повече попадения, след като Игуаин и Габиадини изпуснаха най-чистите положения, а Дрис Мертенс не можа да реализира дузпа, отсъдена в 85-тата минута. Все пак гостите реализираха четвърто попадение в добавеното време на срещата чрез Дуван Запата.

Скоро след това прозвуча и последния съдийски сигнал, а Наполи вече може да мисли за 1/16-финалите на турнира.

ПСВ Айндховен - Зенит

Отборите на ПСВ Айндховен и Зенит предложиха интересно първо полувреме, като атаките по посока вратата на гостите преобладаваха. Джефри Брума и Мемфис Депай изпуснаха най-чистите положения, а двата отбора се прибраха в съблекалните при резултат 0:0.

Втората част започна с натиск на руския тим и в 63-тата минута Хълк изведе тима си напред в резултата след хубав изстрел от 10-тина метра.

Холандският тим не съумя да изравни резултата до края на срещата и руския тим постигна ценна победа на чужда земя.