Рома е новият лидер в Серия А след победа над Фиорентина

Отборът на Рома оглави еднолично класирането в Серия А, след като се наложи с 2:1 като гост над досегашния лидер Фиорентина. Точни за "вълците" бяха Мохамед Салах и Жервиньо през първата част, а в края на срещата Кума ел Бабакар върна едно попадение за домакините..

След тази победа футболистите от вечния град събраха актив от 20 точки и изпревариха с две виолетовите, които остават втори след 9 кръга.

Още от началото Рома наложи натиск и в 7-та минута те вече бяха напред в резултата. Мохамед Салах получи последния пас след множество други преди това и откри резултата. 27 минути по-късно Жервиньо нахлу на скорост в наказателното поле на "виолетовите" и след самостоятелен рейд покачи на 2:0.

През втората част играта бе равностойна до 75-та минута, когато треньорът на Фиорентина Пауло Соуса реши да търси победата и остави в отбрана единствено централната си двойка защитници Родригес и Ронкалия и предприе странна схема - 2-4-4.

3 минути преди последния съдийски сигнал Салах се сблъска с Ронкалия и главният рефер отсъди нарушение за домакините и показа жълт картон на играча на Челси. Това разгневи египтянина, който потърси обяснение от арбитъра и това му изкара моментално втори такъв и респективно червен. В добавеното време на срещата Кума ел Бабакар в крайна сметка успя да върне едно попадение след няколко пропуска, но до края на двубоя имаше твърде малко време, за да може тимът му да се надява на повече.