Барселона се изравни с Реал след хеттрик на Суарес (ВИДЕО)

Отборът на Барселона спечели домакинството си от 9-я кръг над Ейбар с 3:1 и по този начин се изравни на върха в класирането на Примера дивисион с големия противник Реал Мадрид. Гостите поведоха още в 9-та минута, но хеттрик на Луис Суарес бе достатъчен за обрат и нови три точки.

Барса за сега остава на втората позиция с актив от 21 точки и по-лоша голова разлика от "белия балет". Ейбар пък все още е с 13 пункта и се смъкна с една позиция до 7-то място.

Още от първите минути Барселона очаквано наложи натиск и първата ситуация се откри пред Луис Суарес. Той получи центриране в наказателното поле и стреля от воле в 5-та минута, но топката премина встрани от вратата.

За изненада на всички обаче гостите организираха добра контра атака в 10-та минута и след малко късмет те поведоха в резултата. Симоне Верди бе изведен сам срещу Клаудио Браво и вратаря излезе да избие. Топката обаче попадна на крака на Боря Бастон и той от дъгата на наказателното поле се разписа в опразнената врата - 1:0. Това попадение обаче раздразни момчетата на Луис Енрике и те се втурнаха да търсят изравняване.

След 15-та минута се настаниха трайно в половината на гостите и това даде резултат. Неймар проби от ляво и комбинира със Сандро Рамирес, който центрира успоредно на вратата и там на скорост влетя Луис Суарес, който с глава направи резултата 1:1.

До 30-та минута играта продължи да се задържа в половината на Ейбар, но без реални голови възможности за шампиона на Испания. Шест минути преди края на първата част обаче гостите създадоха нова опасна голова ситуация, при която Симоне Верди се освободи от от Браво и Бартра, но твърде много скъси ъгъла си и не можа да стреля точно във вратата.

Веднага след подновяването на играта, домакините тръгнаха в атака, за да търсят аванса в срещата. Неймар проби добре от ляво две минути след подновяването на играта и подаде към свободния Суарес, който без проблем заби втория си гол в мача - 2:1.

До 70-та минута топката продължаваше да се задържа в половината на Ейбар, като най-чистото положение се откри пред Неймар, който имаше възможност да обстрелва вратата на Асиер Риезго от свободен удар в 63-та минута, но кълбото срещна стената.

6 минути преди края на срещата Хавиер Масчерано си изкара глупав червен картон, но въпреки това минута по-късно Суарес подпечата успеха на тима си. Урусът овладя добре центриране в наказателното поле и с шут по земятва в близкия ъгъл направи резултата 3:1.

За момента канаталунците се намират в непостоянна форма, след като допуснаха две загуби в последните си 4 мача. Те също така са без суперзвездата си Лионел Меси, който е контузен и ще се завърне през следващия месец. От друга страна те са само на три точки от върха, където в момента се е настанил тимът на Рела Мадрид, а и нападателят на "червено-сините" Неймар се намира в прекрасна форма и в миналия кръг вкара 4 гола при победа с 5:2 над Райо Валекано.

Ейбар от своя страна започна сезона доста добре и все още е в горната половина на таблица, като с актив от 13 точки, заемат 6-та позиция.

През миналия сезон очаквано каталунците направиха дубъл срещу този съперник с победи 3:0 като домакин и 2:0 като гост.

Луис Енрике започва срещата с Клаудио Браво на вратата. Пред него в защита са разположени Даниел Алвес, Марк Бартра, Жерар Пике и Жорди Алба. Иван Ракитич, Хавиер Масчерано и Серхио Бускетс ще бъдат в средата на терена, а атаката ще водят Неймар, Луис Суарес и Сандро Рамирес.

За гостите Асиер Риезго е на вратата. Андер Капа, Мауро дос Сантос, Александър Пантич и Давид Юнка ще са четиримата в отбрана. Гонсало Ескаланте и Дани Гарсия ще бъдат опорни халфове, а Кеко, Симоне Верди и Такаши Инуи ще помагат на единствения нападател Боря Бастон.