Рома чукна Милан във Вечния град (ВИДЕО)

снимка: twitter

Рома надви Милан с 1:0 в дербито на 16-ия кръг на италианската Серия "А". След успеха "вълците" на треньора Лучано Спалети вече са втори във временното класиране с 35 точки. "Росонерите", водене на бившата звезда на столичани Винченцо Монтела са с 32. Лидерът Ювентус има 39 т.

В 27-ата минута гостите поведоха в резултата. Джанлука Лападула се измъкна от отбраната на Рома и бе съборен в наказателното поле на домакините от вратаря Войчех Шчесни. Реферът Паоло Мадзолени посочи "бялата точка" - дузпа. С изпълнението се нагърби Мбайе Нианг, който обаче стреля в тялото на Шчесни. 21-годишният френски нападател във втори пораден мач пропуска дузпа.

Преди почивката контузия получи Бруно Перес от домакините и трябваше да напусне играта. На негово място влезе бившият играч на Милан Стефан Ел Шаарави. В 62-ата минута Раджа Наинголан откри резултата, след като с техничен удар с левия крак извън наказателното поле изпрати топката в мрежата зад Донарума. Най-чистото положение за Милан пропусна в добавеното време резервата Матиас Фернандес.