Роко Укич скъса контракта си с Милуоки Бъкс

галерия:

Хърватският пойнт гард Роко Укич вече не е баскетболист на отбора от НБА Милуоки Бъкс, след като двете страни се съгласиха да прекратят взаимоотношенията си, съобщиха от лагера на Бъкс.


25-годишният Укич внесе молба за терминиране на контракта му с "елените", с желанието да потърси ново развитие на кариерата си за в бъдеще. От своя страна, ръководството на Милуоки даде зелена светлина на родения в Сплит състезател да напусне клуба.

 

"Роко пожела да бъде освободен от своя контракт с нас, за да преследва нови възможности", цитиран е генералният мениджър Джон Хамънд. "Благодарим му за професионализма и всичкия труд, който той положи при нас. Желаем му всичко най-добро."

 

В 13 срещи за Бъкс през този сезон, Роко Укич записа 3.1 точки в 7.5 минути средно на мач.