Голдън Стейт Уориърс освободи центъра Мики Мур

Отборът от НБА Голдън Стейт Уориърс освободи от задължения центъра Мики Мур, който е свободен да си търси нов клуб, съобщиха от щаба на "воините".

 

34-годишният Мур взе участие в 23 срещи на Голдън Стейт през новия сезон, в 20 от които започна и като титуляр. Роденият в Южна Каролина баскетболист се отличи с 5 точки, 3 борби и 1.6 асистенции в 17.7 минути средно на мач.

 

На 18 декември миналата година пък ветеранът, за когото това е 12-ти сезон в НБА, се подложи на операция на петата. Така "воините" остават с 15 играчи на свое разположение.

 

Освен за Голдън Стейт, до този момент Мур се е състезавал още за отборите на Бостън Селтикс, Атланта Хоукс, Ню Джърси Нетс, Юта Джаз, ЛА Клипърс, Сиатъл Суперсоникс и Сакраменто Кингс.