Роджърс не намери рецепта срещу бившия си тим (ВИДЕО И СНИМКИ)

Брендън Роджърс не успя да изведе Ливърпул до победа над своя бивш тим Суонси, като сблъсъкът на "Либърти Стейдиъм" завърши без победител и отбелязан гол - 0:0.

И двата тима имаха добри възможности за отбелязване на попадение, а Рахийм Стърлинг удари и греда през първата част. Така Ливърпул записа 7-о равенство от 13 изиграни срещи до момента, изравнявайки се по брой точки с Фулъм и Стоук в средата на таблицата - по 16. Суонси пък вече има 17 на своята сметка.

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс отново постави Луис Суарес на върха на своята атака, докато Рахийм Стърлинг зае позиция на десния фланг. Като ляво крило стартира Хосе Енрике, докато Стюърт Даунинг действаше на позицията на бранител. Капитанът Стивън Джерард стартира пред Джон Алън и Джордан Хендерсън в средата на терена.

Етей Шехтер оглави атаката на Суонси, а Уейн Рътлидж и Пабло Ернандес стартираха на двата фланга. Мичу, Джонатан Де Гузман и Лиън Бритън действаха в средата на терена.

През първата част и двата тима имаха възможности за първи гол, а Рахийм Стърлинг тресна и напречната греда зад Герхард Тремел. В 9' Стърлинг не успя да оползотвори подаване на Луис Суарес, а четири минути по-късно Рейна трябваше да се намесва след изстрел на Рътлидж.

В средата на първата част Глен Джонсън осъществи един от познатите си пробиви, но изстрелът му бе отразен от Тремел.

В 33' трибуните на "Либърти Стейдиъм" изтръпнаха, след като Рахийм Стърлинг с бомбен изстрел за малко не откри резултата. Тийнейджърът вложи впечатляваща сила в своя удар, но за късмет на безпомощния Герхард Тремел, кълбото срещна горната греда на вратата.

И през втората част двата тима предложиха открит футбол на "Либърти", което можеше да доведе до попадения и в двете врати. В 59' Луис Суарес се ядоса на Глен Джонсън, който не успя да му подаде една топка, а само две минути по-късно Пепе Рейна улови изстрел с глава на своя сънародник Мичу.

В последните десет минути отборът на Михаел Лаудруп демонстрира активност в предни позиции, която можеше и да доведе до победно попадение.

В 82' Хосе Енрике умело блокира опит на Мичу да стреля, а в ответната контраатака Луис Суарес и Стърлинг не успяха да разиграят по най-добрия начин, като в крайна сметка уругваецът стреля в ръцете на Тремел.

Между 84' и 87' отново "лебедите" бяха близо до попадение, но първо Сун-Йон Ки стреля неточно от добра позиция, а след това Рейна отрази удар на Пабло Ернандес от статично положение.

Двубоят на "Либърти" завърши с мощен изстрел на Джонджо Шелви, който бе отразен от немския страж на Суонси.

szólj hozzá: Swansea vs Liverpool 0:0 MATCH HIGHLIGHTS