Ивелин Попов герой с два гола и две асистенции за победа на Кубан (ВИДЕО)

снимка: fckuban.ru

Капитанът на националния отбор Ивелин Попов се превърна в герой за клубния си отбор Кубан (Краснодар), като вкара два гола, изработи дузпа и направи асистенция за победата с 4:1 над Криля Советов в среща от 17-ия кръг на руското първенство.

Попов асистира за първия гол на Ибраим Балде в 18-а минута, а секунди по-късно направи 2:0, след като навлезе в наказателното от дясно и с хубав удар в далечния ъгъл не остави шансове за вратаря на Криля Советов.

В 69-а минута реферът отсъди дузпа за Кубан за фаул срещу Ивелин Попов и Маркос Пицели бе точен от бялата точка. Попов оформи крайното 4:1 в 79-а минута.

Българинът финтира двама защитници на гостите и с точен удар реализира втория си гол в мача и общо трети в руското първенство. Четири минути по-късно българинът получи заслужен отдих и бе заменен от Давид Цораев под бурните аплодисменти на публиката в Краснодар.

С тази победа Кубан се изкачи на четвърто място в класирането с 31 точки, на осем след лидера ЦСКА Москва.