Робърт Кубица изненадан, че Алонсо оглавява класирането

галерия:

Полският ас на Рено Робърт Кубица сподели учудването си от факта, че пилотът на Ферари Фернандо Алонсо оглавява временното класиране във Формула 1, само два старта преди края на настоящия сезон.

 

Това обаче не е в следствие от евентуални съмнения, които полякът има относно качествата на двукратния световен шампион, а заради забележителната скорост, която болидите на Ред Бул демонстрират през 2010 г.

 

Марк Уебър и Себастиян Фетел завоюва 14 полпозишън-а от общо 17 старта до този момент, което обаче може би и парадоксално, ги остави зад Алонсо във временното подреждане.

 

"Малко съм изненадан, че Ферари са на върха в момента, защото Ред Бул определено имаха най-бързите болиди през този сезон", довери Кубица. "Но поради различни причини, първото място е окупирано от Ферари. Това означава, че те са свърши по-добра работа в цялостен аспект. Нека обаче да не забравяме, че сезонът все още не е завършил".

 

"Определено случилото се в Корея промени нещата за Ферари и Фернандо. Мисля, че те притежават достатъчно опит, за да направят задачата на Ред Бул до края максимално трудна. Определено обаче Ред Бул са най-бързи, което предвещава и много интересна битка", добави полякът.