Робен прати Байерн на 1/4-финал за Купата на Германия

Баварският колос Байерн Мюнхен продължи успешно към 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия, постигайки труден успех с 2:1 при гостуването си на Бохум. Воденият от Юп Хайнкес състав осъществи пълен обрат в срещата, след като на полувремето изоставаше с гол пасив, а в герой за баварците се превърна Ариен Робен. Холандският национал се разписа в 90-та минута, с което и отказа домакините.

Юп Хайнкес взе някои алтернативни решения за днешния двубой, решавайки да даде шанс за изява на хърватския нападател Ивица Олич, чието място на "Алианц Арена" все повече изстива напоследък. Голмайсторът обаче бе заменен още на почивката, отстъпвайки мястото си на Марио Гомес.

На вратата на Байерн отново стартира Мануел Нойер, докато в отбрана действаха Филип Лам, Ван Буйтен, Жером Боатенг и Бадщубер. Тимошчук и Луис Густаво трябваше да овладеят центъра, докато Франк Рибери, Ариен Робен и Тони Кроос помагаха на Олич в предни позиции.

Първата част в Бохум не завърши никак добре за гостите от Байерн, които се оттеглиха на почивка с гол пасив. Домакините съумяха да открият в средата на полувремето, възползвайки се от лоша игра в отбрана на Байерн. Състезател на Бохум получи топката в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията, а никой от защитата на Байерн не успя да пресече кълбото, което попадна право на крака на Федерико. Нападателят на домакините нямаше как да сбърка на празна врата, отбелязвайки за 1:0.

На почивката Юп Хайнкес извърши две промени в своя стартов състав, вкарвайки в игра Марио Гомес и Давид Алаба, които заеха местата на Ивица Олич и Луис Густаво. Това даде резултат и само 7 минути по-късно резултатът вече бе изравнен. Автор на попадението бе Тони Кроос, който комбинира именно с влезлия като смяна Марио Гомес. Преди това Байерн нацели и гредата, след удар с глава на Боатенг.

В минутите до края до нови голове така и не се стигаше, като Байерн атакуваше, а Бохум изчакваше шанса си на контраатака. Домакините за малко не стигнаха и до второ попадение, когато единствено Мануел Нойер попречи на Инуи да отбележи за 2:1.

Сблъсъкът вървеше към равенство, но натискът на баварците все пак даде резултат в 90'. Ариен Робен попари трибуните и прати своя тим на 1/4-финал. Филип Лам пресече една топка и комбинира с Рибери, който от своя страна намери Робен. Холандецът стреля по земя и прати кълбото в мрежата, с което и на практика реши сблъсъка. Така Байерн ще се бори за своята 16-а Купа на Германия, като със своите 15 трофея до този момент, грандът от Мюнхен е абсолютен рекордьор по отличия в надпреварата.