Реал Мадрид изпрати 2011 с разгром, Шахин и младок с първи голове

снимка: Guliver/Getty Images

Носителят на трофея Реал Мадрид очаквано се класира без никакви проблеми на 1/8-финал за Купата на Краля, след като тази вечер "лос бланкос" постигнаха разгромен успех с 5:1 в среща реванш срещу третодивизионния Понферадина. Първият мач завърши с успех от 2:0 за футболистите на Жозе Моуриньо, а днес неговите състезатели зарадваха публиката на "Бернабеу".

Първи голове с бялата фланелка отбелязаха Нури Шахин и Хоселу Санмартин, а два пъти се разписа Хосе Кайехон. Един гол добави и бранителят Рафаел Варан, докато точен за гостите в началото на втората част бе Акоран.

Жозе Моуриньо очаквано заложи на много от своите резервни и млади футболисти, макар и давайки игрово време на някои от звездите си. На вратата на Реал Мадрид отново стартира Адан, докато пред него в отбрана наредени бяха Пепе, Хорхе, Варан и Алтънтоп. В средата стартираха Нури Шахин, Сами Кедира и Естебан Гранеро, а Хосе Кайехон и Месут Йозил трябваше да помагат на изнесения напред Карим Бензема.

Първата част завърши с преднина от два гола на сметката на домакините, след като Хосе Кайехон откри в 25', отбелязвайки с удар в долния ляв ъгъл на вратата. В края на полувремето настъпи и специален момент за турския национал Нури Шахин, който откри головата си сметка за клуба. Месут Йозил центрира от корнер, а привлеченият от Борусия Дортмунд футболист удвои с глава.

В началото на втората част Рафаел Варан направи резултата класически, след като стражът на гостите отрази изстрел от пряк-свободен удар, но бранителят осъществи успешна добавка за 3:0. Малко след това Акоран намали за 3:1, а в 79' младокът Хоселу също вкара своя първи гол за "кралския клуб", разписвайки се след асистенция на Кайехон. Самият Кайехон оформи крайното 5:1 в сблъсъка, след чудесен контрол над топката и преодоляване на противников бранител.