Рилски спортист спечели дербито с Левски

Отборът на Левски загуби от Рилски спортист (Самоков) с 85:88 (29:25, 23:23, 17:16, 16:24) точки в мач от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Така Рилски спортист си върна на "сините" за загубата в Балканската лига миналия вторник.

Възпитаниците на Константин Папазов водеха през целия мач, на моменти преднината им надминаваше 10 точки, но загубиха в последните 5 минути.

Основен принос за победата на гостите имаха Бранко Миркович и Тони Гуджино. 4 секунди преди края Гуджино с два наказателни удара направи 88:84, а след това Чавдар Костов бе точен веднъж от наказателната линия. Миркович завърши с 32 точки, Христо Захариев добави 18 точки и 9 борби, а Тери Смит вкара 16 точки.

За Левски Бранко Маринович записа 28 точки, а Стефан Георгиев се отличи с 19 точки и 10 борби.

В Бургас Черноморец отстъпи пред гостуващия Балкан (Ботевград) с 95:96 (28:23, 20:31, 17:22, 30:20) точки. Йордан Бозов донесе успеха на Балкан с кош 15 секунди преди сирената. За гостите шестима играчи завършиха с двуцифрен точков актив. Бозов завърши с 28 точки, 4 борби и 6 асистенции, Урош Петрович записа 19 точки, а Атина дос Сантос - 15 точки и 12 борби. За домакините Джеймс Тейлър направи "дабъл-дабъл" - 22 точки и 14 борби. 22 точки реализира и Константин Коев.

Отборът на Теси България (20 години) загуби от Берое (Стара Загора) със 71:95 (26:29, 15:26, 13:29, 17:11) точки и продължава без победа от началото на сезона.

Гостите поведоха още през първата част, а след 30 минути имаха аванс от 30 точки - 84:54. За победителите се отличиха Уилям Уолкър с 20 точки, 5 борби и 5 асистенции, Милен Димитров със 17 точки и 7 борби, Атанас Радев с 14 точки и Реджи Холмс с 13 точки. За тима на Любомир Минчев най-полезни бяха Тенчо Тенчев с 20 точки и Ангел Нацкин с 13 точки.