Дунав записа четвърто поражение за сезона

Хасково 2012 победи гостуващия Дунав 8806 (Русе) с 59:57 (16:20, 16:8, 12:10, 15:19) точки в мач от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени. За шампионките от Русе това бе четвърта загуба за сезона.

Предишните три поражения бяха само от лидера в класирането Нефтохимик 2010 (Бургас).

Отборът на националния селекционер Георги Божков е на втото място в класирането, на четири точки зад Нефтохимик. Гостенките спечелиха първата част с 20:16, но в началото на втората четвърт домакините направиха обрат и водеха в резултата почти пет минути преди края на мача.

14 секунди преди края Мерике Андерсон вкара кош за 55:55, а след това Зорница Найденова бе фаулирана. Тя бе точна от линията за 57:55. Андерсон отново изравни, а три секунди преди края Амра Мехмедич бе фаулирана и и донесе победата на тима от Хасково. За домакините Анита Тейлане записа 18 точки и 7 борби. 14 точки и 7 борби добави Биляна Турчинович, а Амра Мехмедич записа 13 точки, 6 борби и 6 асистенции.

За шампионките с по 12 точки се отличиха Кристина Сантяго и Радостина Димитрова, а с 11 точки завърши Мерике Андерсон.