Рилски спортист отпадна от Еврочалъндж

снимка: rilskibasket.com

Българският Рилски спортист /Самоков/ загуби като гост от  Цмоки /Минск/, а с това загуби и шансовете да продължи участието си в европейския клубен турнир по баскетбол  "Еврочалъндж".

Това бе четвъртата загуба на Рилски спортист в  група "Н" от началото на турнира, като отборът от Самоков има и  1 победа.

Възпитаниците на старши треньора Росен Барчовски явно  отстъпваха на Цмоки в този мач, като до сравнително равновесие  се стигна едва в последната част, когато въпросът за крайния  победител в срещата на практика бе решен.

Цмоки /Минск - Беларус/ - Рилски спортист /Самоков -  България/ - 94:75 (28:20, 23:20, 20:12, 23:23)

Състав на Рилски спортист: Красимир Георгиев, Върнан Тейлър - 10 точки, Дарин Иванов 8, Ивън Раванел 13, Любомир Киров (Шон  Барнет 8, Остън Кълхуун 4, Златин Георгиев 5, Йордан Бозов 9,  Станислав Вваклинов 10, Уилям Уокър 8) За Цмоки най-резултатни са Кийт Бенсън-Джуниър - 15 точки, и  Периш Пети - 13 точки.