Левски сломи лидера в Балканската лига

Левски /България/ победи Куманово 2009 /Македония/ с 88:82  /25:19, 24:20, 20:29, 19:14/ в срещата от Балканската лига по  баскетбол и с тази победа се изкачи на четвъртото място  във временното класиране на турнира.

Това бе четвъртата победа  на Левски в Балканската лига при 2 загуби. От своя страна  баскетболистите на Куманово 2009 продължават да бъдат лидери в  Балканската лига с актив от 5 победи и 2 загуби.

Левски започна по-добре срещата и бързо поведе в резултата,  последва силна серия на гостите от Македония, но възпитаниците  на старши треньора Константин Папазов направиха отлична серия в  края на частта и я спечелиха с 25:19 точки.

Българският отбор доминираше и през втората четвърт,  благодарение най-вече на отличната игра на Лайънъл Чалмърс и се  оттегли на почивката с десет точки аванс - 49:39.

Третата част се оказа критична за българския отбор, като  резултатът след 30 минути игра бе само една точка в тяхна полза  - 69:68. В заключителната част се стигна до изравняване - 75:75, но в последните минути българите бяха по-точни и се поздравиха с  победата.

Най-резултатен за Левски бе Лайънъл Чалмърс с 21 точки,  следван от Павел Иванов - 17, Христо Захариев и Николай Върбанов - по 14 точки.

Урош Лукович бе най-добрият играч на Куманово 2009 и завърши мача с дабъл-дабъл - 23 точки и 14 спечелени борби, посочва БТА.