Рилски спортист отнесе Ямбол с 23 точки разлика в мач №1

снимка: rilskibasket.com

Отборът на Рилски спортист (Самоков) спечели срещу гостуващия Ямбол с 86:63 (22:14, 16:19, 16:16, 32:14) в първия мач от четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига.

Така възпитаниците на Росен Барчовски поведоха в серията с 1:0 победи, а втората среща е на 1-ви май в Ямбол. Играе се до два успеха.

Домакините водеха в резултата през първото полувреме, но след почивката гостите на два пъти изравниха.

В началото на последната четвърт играчите от Самоков отново поведоха с 10 точки, но съперниците им направиха серия от 9:1 и намалиха пасива си само на 2 точки. Последваха 13 безответни точки за домакините и до края на мача те нямаха проблеми.

За Рилски спортист Тери Смит вкара 19 точки, Бранко Миркович завърши с 18 точки, а Анджело Калояро - с 14.

За Ямбол най-резултатен с 18 точки бе Мартин Дурчев, а 16 точки и 16 борби направи Неманя Милошевич, посочва БТА.