Лукойл започна по шампионски плейофите

Шампионът Лукойл Академик (София) започна с победа участието си в плейофите на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Възпитаниците на Сашо Везенков победиха в първия четвъртфинален двубой Черноморец (Бургас) с 99:80 (23:32, 29:17, 21:15, 26:16) точки и поведоха с 1:0 победи в серията.

Играе се до два успеха от три мача, а втората среща е на 1-ви май в Бургас. Домакините изиграха силни първи 10 минути, след което "студентите" изравниха 34:34, а в последната част преднината им достигна 19 точки.

За Лукойл Академик най-полезен беше Димитриос Харитопулос със 17 точки и 7 борби. 15 точки вкара Божидар Аврамов, а по 14 точки завършиха Томас Масамба и Боян Попович.

За Черноморец с 23 точки и 7 борби се отличи Джеймс Тайлър, а по 13 точки реализираха Иво Славчев и Богдан Боев.

В Ботевград Балкан спечели срещу Черно море Порт Варна с 82:70 (25:21, 11:19, 26:13, 20:17) точки и поведе в серията с 1:0 победи.

До 25-та минута срещата беше оспорвана, след което домакините поеха инициативата, постепенно увеличаваха аванса си и стигнаха до крайния успех.

За Балкан се отличиха Владимир Панич с 20 точки, а по 18 точки вкараха Атила Сантош и Йордан Бозов.

За варненци най-резултатен бе Любиша Върчел с 20 точки и 9 борби. Асен Великов реализира 14 точки, а Станислав Цонков и Симеон Илиев се отличиха с по 10 точки, информира БТА.