Рилски падна с три точки в контрола

Мъжкият отбор на Рилски спортист загуби с 3 точки разлика първата си контрола в "Арена Самоков" с отбора на македонския Куманово 2009 - 84:87.

Възпитаниците на Росен Барчовски водиха в резултата повече от 33 минути, но загубиха в последните няколко атаки.

След равностойна първа четвърт Куманово поведе с точка - 23:22. Домакините изиграха по-силна втора четвърт и на почивката имаха аванс от 6 точки - 46:40.

В последните 10 минути играчите от Самоков направиха доста пропуски, докато с няколко борби в нападение повече Куманово обърна мача и спечели с 87:84.

състав на Рилски спортист: Остън Калхун 23, Шон Барнет 8, Корин Хенри 22, Йордан Бозов 2, Върнън Тейлър 2, Станислав Ваклинов 10, Дарин Иванов 0, Красимир Георгиев 2, Златин Георгиев 8, Еван Равънел 5.