Литва громи "шахматистите" и вече чака на финала

Литва спечели със 77:62 срещу Хърватия в първия полуфинален мач на европейското първенство по баскетбол при мъжете.

Първата половина на двубоя беше равностойна и след изиграването на първите 20 минути литовците поведоха с 40:37. През втората част Литва увеличи аванса си след силна игра в защита и закономерно достигна до крайния успех.

Най-резултатен в полуфиналния двубой беше Йонас Мачулис с 23 точки. Неговият съотборник Линас Клейза добави още 22 точки и 11 борби. За хърватския състав Боян Богданович реализира 15 точки.

Литовският отбор се класира за пет път на финал на шампионата на Стария континент и ще се бори за спечелването на общо четвърта европейска титла. По-късно днес е вторият полуфинал, в който европейският шампион Испания ще играе с вицешампиона от Евро 2011 Франция.