Рилецо събра пълен комплект от медали - поздрави се с бронз в Самоков

Рилски спортист успя да подпечата домакинското си предимство във Финалната 4-ка на Балканската лига с бронзови медали, след като тази вечер надигра с 85:77 точки Куманово и спечели третото място.

Това е поредно добро представяне на тима от Самоков в силния турнир, след като през 2009 година Рилецо спечели титлата, а преди две години се поздрави със сребро - пълен комплект от медали за възпитаниците на Росен Барчовски.

Най-резултатен в срещата беше Христо Захариев, който наниза 25 точки в коша на противника, а доброто му представяне беше гарнирано с 6 борби и три асистенции. Тери Смит и Бранко Миркович вкараха по 14 точки, а вторият регистрира дабъл-дабъл с 10 асистенции. Гуджино остана с 13 пункта.

Победата не дойде никак лесно, след като македонският тим водеше с 8 точки в самото начало на срещата, но все пак в края на първата част домакините намалиха само до точка своя пасив, а до полувремето дори обърна развоя на събитията след страхотна серия от 10:0 - 38:32, а в края на първите 20 минути - 47 :39.

Това като че ли успокои баскетболистите на Росен Барчовски, които допуснаха Куманово да намали пасива си до 4 точки на няколко пъти, а тази разлика се задържа и преди началото на решителните 10 минути.

В тях обаче Тери Смит се превърна в герой, след като той качи разликата до 10 точки при 77:67, а в последните три минути Рилецо не позволи обрат, а забивка на Христо Захариев за 85:77 реши всичко в срещата.