Рибери се завърна с гол при нов успех на Байерн

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен записа втора победа от началото на сезона, след като днес баварският гранд подчини с 2:0 гостуващия Щутгарт в среща от третия кръг на Бундеслигата.

Триумфално завръщане в игра осъществи Франк Рибери, който влезе като резерва и ознаменува с попадение първия си официален мач за новата кампания. През първата част пък Марио Гьотце вече бе извел домакините напред.

Така Байерн събра 7 точки след първите три мача за новия сезон, докато Щутгарт остава с една-единствена спечелена точка от началото на кампанията.

Двубоят на "Алианц Арена" бе и първи в Мюнхен за испанския халф Шаби Алонсо, който вече записа дебют при равенството 1:1 с Шалке в Гелзенкирхен. Днес бившият халф на Реал Мадрид отново стартира сред титулярите, а след негово центриране дойде и първия гол във вратата на Щутгарт.

През първата част домакините се оттеглиха с гол аванс, след като в 27' Марио Гьотце реализира превъзходно попадение във вратата на Свен Улрих. Шаби Алонсо центрира топката от статично положение, а бранител на "швабите" успя да избие с глава. Кълбото обаче попадна в краката на Марио Гьотце, който първо преодоля по изкусен начин защитник на гостите, а след това с десния крак простреля Улрих за 1:0.

След почивката Хосеп Гуардиола гласува доверие на Франк Рибери, който най-сетне се възстанови от последната си контузия. Французинът се появи в игра в 68', а пет минути преди края отбеляза и първия си гол за този сезон. Крилото получи асистенция от Роберт Левандовски и технично преодоля Улрих за крайното 2:0 в полза на баварците.