Кагава с феноменално завръщане в Борусия (Дортмунд)

Японският плеймейкър Шинджи Кагава записа впечатляващ повторен дебют за Борусия (Дортмунд), като беше герой за своите при победата с 3:1 над Фрайбург в мач от 3-ия кръг на Бундеслигата.

"Жълто-черните" надиграха тотално своя съперник, но първият гол падна чак в 34', след като Кагава намери по отличен начин Адриан Рамос, който с премерен удар откри резултата с втория си гол в едва 2-ия си мач за финалиста в Шампионска лига от 2013 година.

Само 4 минути по-късно самият Кагава накара "Сигнал Идуна Парк" да изригне, след като се възползва отлично от асистенция на Кевин Гроскройц и с отличен удар удвои резултата, а феновете започнаха да пеят името му.

През второто полувреме Борусия свали оборотите, но все пак падна още един гол. Негов автор пеше Аубамеянг, който се появи през втората част. Той се разписа в 78', а до самият край на двубоя домакините пропуснаха да направят победата си още по-категорична. Вместо това гостите успяха да се разпишат, като в последната минута на двубоя Зорк реализира почетния гол.

Благодарение на 3-те си точки "жълто-черните" се изкачиха до 3-о място с актив от 6 точки, като изостават само на 1 от лидерите Леверкузен и Байерн (Мюнхен). В същото време Фрайбург остава на предпоследно място със само 1 точка.