Резил! Гришо пак отпадна в първи кръг, обърна го анонимник

Пореден резил претърпя нашия Григор Димитров. Той бе обърнат от непретенциозния Федерико Делбонис в мач от първич кръг на турнира в Женева. Хасковлията взе първия сет безапелационно след 6:1 гейма, а после необяснимо се срина и загуби срещата пред погледа на новия си треньор - Радек Щепанек. Българинът имаше два успеха в два мача с аржентинеца досега, но днес загуби почти спечелен мач.

Гришо взе първия сет за около 20 минути, като успя да пробие съперника си в два от трите му сервис гейма. Успехът за българина щеше да е още по-бърз, но аржентинецът се измъкна от трети пробив при 5:0, за да загуби сета с 1:6.

Вторият сет премина далеч по-равностойно, като Делбонис  успя да пробие Гришо за 4:2, но българинът му го върна още в следващия гейм, макар след  третия брейк пойнт (4:3). Димитров успя да стигне до равенство за 4:4. При 5:4 за Делбонис, аржентинецът проби Григор за втори път и взе сета с 6:4.

Решителният трети сет започна добре за Григор и той проби съперника, след което Делбонис направи обрат и с два поредни пробива дръпна с 4:1. При 5:2 за аржентинеца Димитров отново се пропука и допусна пробив за крайното 6:2.

В следващата фаза Делбонис ще срещне поставения под №4 и защитаващ титлата си Мартон Фучович, стартиращ директно от осминафиналите.