Резервите на Арсенал удариха БАТЕ след дъжд от голове

снимка: twitter.com

Арсенал разби БАТЕ (Борисов) с 4:2 като гост в двубой от група "Н" на Лига Европа. Мениджърът на "артилеристите" Арсен Венгер реши да даде почивка на основните си футболисти, а резервите не го разочароваха. Тио Уолкът отбеляза две от попаденията за своя тим, като доказа, че не е изгубил головото си докосване. Оливие Жиру пък вкара своя гол номер 100 за Арсенал, след като се разписа от дузпа. Младият бранител Роб Холдинг също влезе сред голмайсторите. За БАТЕ точни бяха Мирко Иванич и Михаил Гордейчук.

Още до 25-ата минута гостите бяха натрупали солиден аванс от 3 безответни попадения. В 9-ата минута Уолкът засече добро центриране на Джак Уилшър в наказателното поле и поведе "артилеристите" напред. Отново той се възползва от грешка на вратаря на БАТЕ Денис Шербитски и покачи на 2:0 в 22-ата минута. Само 3 по-късно пък Холдинг сломи надеждите на домакините след гол, дошъл от изпълнение на ъглов удар.

Мирко Иванич в 28-ата минута съхрани вярата на домакините от Беларус след попадение с глава. Малко след почивката обаче Оливие Жиру бе точен от бялата точка и направи 4:1 за Арсенал. В 67-ата минута Гордейчук оформи крайното 2:4.

Така тимът на Арсен Венгер е лидер в групата след два мача с пълен актив от 6 точки. БАТЕ (Борисов) остава само с 1, но е пред Кьолн, който загуби от Цървена звезда у дома с 0:1 и все още няма точка.

Ето всички резултати от мачовете, започнали в 20:00 часа: