Мъри удържа чешкия шампион за първа точка в Лига Европа (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Воденият от Станимир Стоилов отбор на Астана завърши 1:1 като домакин с първенеца на Чехия Славия (Прага) в мач от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа.

В 18-ата минута Мишел Нгадьой-Нгаджуй изведе гостите от чешката столица напред в резултата. След центриране от фаул камерунският защитник с глава изпрати топката в мрежата зад сръбския страж Ненад Ерич.

В 42-ата минута Астана намери отговор на натиска на Славия (Прага) и изравни резултата. Жуниор Кабананга стреля към вратата на Прeмисл Ковар, а стражът изби. При добавката обаче Марин Томасов бе безпощаден и възстанови паритета. Това се оказа и крайният резултат от срещата.

Така тимът на Мъри Стоилов завоюва първа точка в тазгодишната Лига Европа, след като загуби гостуването си на Виляреал с 1:3 в предния кръг. Славия (Прага) пък е лидер в група "А" с 4 пункта. Това може да се промени след гостуването на Виляреал на Макаби (Тел Авив) по-късно днес.