Резерва спаси ЦСКА-София от нова издънка, Етър вкара кандидат за гол на сезона (ВИДЕО)

ЦСКА-София постигна изключително трудна победа с 2:1 над Етър на своя стадион "Българска армия" в двубой от 24-ия кръг на Първа лига. "Червените" бяха близо до нова издънка след равенството у дома с Пирин отпреди 2 кръга, но този път се измъкнаха сухи благодарение на Енрике Рафаел. Той отбеляза победното попадение в 86-ата минута, след като Фернандо Каранга откри за домакините с дежурния си гол, а Аласана Мане изравни за "болярите" с претендент за гол на сезона.

Двубоят започна устремно за домакините, които още в 10-ата минута можеха да поведат чрез Кирил Десподов. Бодуров пусна дълъг пас към съотборника си, а той овладя и стреля от точката на дузпата. Топката обаче профуча покрай гредата на Христо Иванов. Минута по-късно Каранга повтори упражнението, този път с глава, но кълбото пак не пожела да посети вратата на „болярите“.

В 15-ата минута Етър отговори с опасна атака, след която Батрович вкара кълбото в мрежата. Преди добрия си удар обаче той си помогна с ръка и съдиите видяха това, като отмениха попадението.

Логичното, с оглед добрата игра на ЦСКА-София, се случи в 23-ата минута, когато Фернандо Каранга заби дежурното си попадение. Бразилецът бе оставен абсолютно непокрит в малкото наказателно поле и получи извеждащ пас, като не сгреши от близка дистанция за 1:0. Така таранът наниза 20-ия си гол в Първа лига в 21 мача.

Етър обаче натисна и в 28-ата минута Черниаускас трябваше да показва брилянтен рефлекс, за да спаси тима си. Той по страхотен начин парира воле на Пехливанов, но нямаше никакъв шанс в 42-ата, когато Аласана Мане вкара претендент за гол на сезона. Играчът на гостите стреля мощно от около 30 метра, а топката се удари в напречната греда и влетя неспасяемо зад Черниаускас за 1:1.

В 60-ата домакините имаха ново опасно положение, с което да си върнат преднината. Центриране на Стойчо Атанасов в наказателното поле беше засечено към вратата на Христо Иванов, който обаче се протегна и изби топката.

В 77-ата минута Десподов отново опита късмета си, но ударът му от близка дистанция не намери очертанията на вратата.

В 81-ата Етър можеше да стигне до пълен обрат. Центриране от корнер намери Сърмов, който стреля мигновено от наказателното поле, топката мина през няколко футболисти и се отби в тялото на Черниаускас. Все пак ЦСКА-София излезе сух от опасната ситуация.

В 86-ата обаче ЦСКА-София дочака своя миг, а спасителят за тима на Стамен Белчев се оказа резервата Енрике Рафаел. Той получи диагонален пас в пеналта от Каранга, освободи се от пазача си и прониза Христо Иванов за 2:1.

Това бе и крайният резултат в мача, който фиксира 17-ата победа на "червените" този сезон. Те продължават гонитбата с лидера Лудогорец, който има 60 точки, а ЦСКА-София е втори с 57 пункта. Тимът на Красимир Балъков пък е на предпоследното 13-о място с актив от 20 точки.