Рейнджърс скъси преднината на Селтик на пет точки

снимка: sportinglife.com

Глазгоу Рейнджърс успя да победи средняците от Инвърнес с 2:0 и скъси разликата до водачите в класирането Селтик на пет точки. Педро Мендес откри с чудесен изстрел от пряк свободен удар в 46 мин., а Крис Бойд добави два гола в края на втората част. Домакините имаха няколко положения в началото, но още първият гол на Рейнджърс ги прекърши и те повече не оказаха съпротива.


Треньорът на Рейнджърс Уолтър Смит заяви след срещата: „Имахме нужда от тази победа. Започнахме добре, но след 15 минута играхме много беззъбо. Педро Мендес вкара чудесен гол, а като цяло през втората част се представихме значително по-добре."