Рейнджърс с важно равенство като гост на Щутгарт

снимка: ройтерс

Шотландският Глазгоу Рейнджърс успя да вземе точка като гост на Щутгарт в първа среща от група G на Шампионската лига. Двубоят завърши 1:1, като "сините" стигнаха до изравнителното попадение в края на мача.

Щутгарт започна по-добре и в 18-ата минута успяха да открият резултата. Павел Погребняк беше най-съобразителен в наказателното поле на гостите и вкара за 1:0.

През втората част Рейнджърс играха по-мобилизирано и логично стигнаха до няколко чисти голови положения, с което и до изравнителен гол. В 77-ата минута Маджид Бугера оформи крайното 1:1 след много добра атака на шотландците.

В другата среща от групата Севиля стигнаха до лека победа над румънския Унирея. Испанците надделяха като домакин с 2:0. Луиш Фабиано откри в края на първото полувреме, а Ренато направи 2:0 в 70-ата минута.