Лион с минимална победа над Фиорентина

снимка: ройтерс

Лион победи с минималното 1:0 тима на Фиорентина в среща от група Е на Шампионската лига. Французите бяха по-добрият отбор и цяло второ полувреме играха с човек повече.

През първата част срещата вървеше равностойно, но гостите разчитаха предимно на контра атаки. В края на полувремето Джилардино удари с лакът Туалалан при борба за висока топка и бе изгонен с директен червен картон.

Домакините бяха по-настоятелни и стигнаха до гола 14 минути преди края на срещата. Сидни Гову изведе Ким Калстрьон на добра позиция, шведа стреля към вратата и Фрей изби топката, но тя попадна в младия Миралем Пянич, който я промуши във вратата. До края на мача единствено намесите на Себастиан Фрей успяха да запазят резултата само 1:0.

В другия двубой от група Е Ливърпул победи също с 1:0 Дебрецен. В следващите срещи от групата Лион гостува на Дебрецен, а Фиорентина приема Ливърпул.