Реми на върха в групата, Норвегия се спъна в Азербайджан

Отборите на Хърватия и Италия не успяха да се победят в битката на върха в нашата квалификационна група Н, като за момента домакините остават начело с 14 точки, а "скуадра адзура" е веднага след тях с две по-малко.

Срещата започна много интересно, с натиск на Хърватия, а в 6-тата минута Давиде Астори спъна Дарио Сърна в наказателното поле и очаквано бе отсъдена дузпа. Зад кълбото застана Марио Манджукич, който стреля в долния ляв ъгъл, но Джанлуиджи Буфон успя да се разтегне максимално и да спаси положението.

Все пак четири минути по-късно нападателят на Атлетико (Мадрид) се реваншира, след като се възползва от прекрасен пас на Иван Ракитич и от близко откри за 1:0, а при повторенията се видя отлично, че таранът е в позиция на засада.

Постепенно играчите на Антонио Конте се "събудиха" и заиграха така, както всички очакваха и успяха да изравнят преди почивката. В 36-тата минута Антонио Кандрева изравни от дузпа, а главно действащо лице отново бе Манджукич, който този път подари 11-метров наказателен удар на гостите, след като игра с ръка в наказателното си поле.

През втората част и двата отбора търсеха победния гол, като по-дейни бяха домакините, но защитата на "скуадра адзура" не позволи втори гол в мрежата на Буфон.

В другата среща от група Н се получи благополучен резултат за България, след като Норвегия не успя да победи Азербайджан като домакин и завърза интригата в групата. За момента момчетата на Ивайло Петев са с актив от 8 точки, а норвежците са с две повече.