Реми между Австрия и Швеция, Ибра удари с лакът Алаба

Отборите на Австрия и Швеция завършиха наравно 1:1 в първия си мач от група G на квалификациите за Евро 2016.

И двете попадения на стадиона във Виена паднаха още в първите 12 минути на двубоя, като първо Давид Алаба откри за домакините с точно изпълнена дузпа в 7', а Еркан Сенгин възстанови равенството в 12' след асистенция на голямата звезда на "тре крунур" Златан Ибрахимович.

Нападателят на ПСЖ изигра пълни 90 минути за гостите от Швеция, но не успя да се разпише в пазената от Роберт Алмер врата. Именно Ибрахимович участва и в един от най-дискусионните моменти в мача. Суперзвездата на Швеция стовари лакът в лицето на Давид Алаба, но за негов късмет това не бе забелязано от реферите.

За Ибрахимович това бе и мач №100 с фланелката на Швеция, което го превърна в десетият футболист на "тре крунур", достигал тази бройка от срещи за скандинавската държава.

4112569

В другите мачове от група G, Русия постигна убедителен успех над аутсайдера Лихтенщайн, докато Черна гора победи с 2:0 гостуващия Молдова.

Мирко Вучинич откри за балканците през първата част, а след почивката Зарко Томашевич оформи крайното 2:0 за Черна гора.