Рекордната серия на Голдън Стейт продължава (ВИДЕО)

Голдън Стейт продължи победната си серия на 12 мача в първенството на НБА, след като се наложи над Чикаго със 112:102 точки. Това е и рекорд в историята на клуба. Досегашното постижение беше 11 срещи от 1971/1972.

За победителите Дреймънд Грийн наниза рекордните за кариерата си 31 точки, 24 точки добави Клей Томпсън, а с 19 точки, 7 асистенции и 6 борби завърши Стеф Къри. За Чикаго Джими Бътлър вкара 24 точки, а Пау Гасол добави 22 точки и 20 борби. Голдън Стейт има 17 победи и само 2 загуби от началото на сезона и са начело в класирането.

Хюстън победи Финикс със 100:95 точки. За "ракетите" по 19 точки реализираха Тревор Ариза и Пат Бевърли. Хюстън отново беше без контузената си звезда Дуайт Хауърд. За Финикс Ерик Бледсо беше най-полезен с 23 точки.

Шампионът Сан Антонио постигна пета поредна победа у дома след 123:101 точки срещу Минесота. Тимът на Грег Попович завърши двубоя с рекордните за сезона 30 асистенции срещу 20 за съперника. Марко Белинели се отчете с 20 точки и 6 асистенции за Спърс. Кауай Ленард и Кори Джоузеф добавиха по 18 точки,а Борис Диау завърши със 17 точки. Тим Дънкан записа "дабъл-дабъл" - 13 и 10 борби. Зак Лавайн завърши с 22 точки и 10 асистенции за Минесота. Сан Антонио не можеше да разчита на две от основните си фигури в състава. Ману Джинобили се възстановява от удар в лявото рамо, а Тони Паркър получи почивка заради леко разтежение на подколянно сухожилие.

Блейк Грифин вкара 30 точки и премина границата от 7000 в кариерата си при победата на Лос Анджелис Клипърс над Ню Орлиънс със 120:100 точки. Джей Джей Редик вкара 13 от своите 20 точки през първата част, а Джамал Кроуфърд завърши с 20 точки. Антони Дейвис се отличи за НюОрлиънс с 26 точки.

Орландо спечели като гост на Сакраменто със 105:96 точки след 27 точки на Тобиас Харис. Филаделфия постигна едва втори успех за сезона, след като победи Детройт със 108:101 точки след продължение.