Македонци разнищиха Левски за една четвърт

Мъжкият баскетболен Левски инкасира девета поредна и общо  10-а загуба в Адриатическата лига, след като беше сразен с 61:72 от култовия отбор на МЗТ Скопие Аеродром. Мачът се разви  донякъде комично, донякъде гротескно, след като сините водеха с  14 точки на полувремето (36:22) и с 13 след края на третата част (54:41).

Но само за една четвърт в мача македонските  баскетболисти вкараха умопомрачителните 31 точки срещу 7 за  Левски и се поздравиха с победата. Играчите от Бившата югославска република Македония бяха до  момента на предпоследното 13-о място, но вече с 15 точки се  придвижиха на 10-о място.

Левскарите си остават твърдо на  последното място с 12 точки от 11 мача, като пред тях  изненадващо е стабилен в миналото клуб като Задар (Хърватия). В следващия кръг столичани гостуват на Унион Олимпия  (Любляна), на 13-и декември от 15.00 часа българско време.

Баскетболистите на Левски подехоса с 12:0 точки в първите  пет минути, като домакините трудно намираха правилния ритъм на  игра. Така началната част завърши с нестандартния резултат 6:16. Втората част не беше по-различна, а баскетболистите на треньора Константин Папазов постепенно увеличиха аванса си до 41:54.

Христо Захариев вкара тройка в началото на втората част, а  Станимир Маринов- който беше точен от наказателната линия в  началните минути, продължи с успешната си стрелба. Ситуацията не се промени и в третата част, когато двата  отбора играха точка за точка, а минипобедата в нея с 19:18 не се отрази на общата картина. Не стана ясно дали домакините са си направили експеримент да играят само една част, но началото на четвъртата беше с 15:2  точки в тяхна полза.

Марко Симоновски вкара две тройки, както и  две точки с поднасяне, а Диън Диксън на четири пъти не сбърка от наказателната линия. Деян Стояновски също имаше два успешни  опита от тройката, докато в тези минути едва Станимир Маринов  реализира веднъж. До края на мача домакините продължиха да увеличават аванса  си, след като Диксън и Симоновски не спираха да бележат. Диън Диксън вкара 16 точки за МЗТ Скопие Аеродром, в това  число три тройки.

Марко Симоновски завърши с 14 точки, а  Александър Цветкович приключи с 12. Оуен Класен завърши със 7  борби. За Левски Христо Захариев вкара 15 точки, Станимир Маринов  реализира 13, а Николай Върбанов- 8. Димитър Димитров беше  най-добър под кошовете с 9 борби, посочва БТА.

Състав на Левски: Деян Карамфилов 5, Павел Иванов 6, Николай Върбанов 8, Христо Захариев 15, Димитър Димитров 4 (Димитър  Ангелов 2, Алекс Симеонов 2, Павлин Иванов 6, Станимир Маринов  13, Стоян Гюроски)