Рецитал на Кейн и грешка на съдия убиха Дортмунд на "Уембли" (ВИДЕО)

снимка: twitter.com/Squawka Football

Тотнъм тръгна ударно в Шампионската лига, след като надви Борусия (Дортмунд) с 3:1 на "Уембли" в мач от група "Н". Героят за домакините бе голямата звезда Хари Кейн, който отбеляза два гола във вратата на гостите и добави асистенция, за да гарантира успеха на "шпорите". Така англичанинът вече има 29 гола в 27 мача за календарната година, което говори достатъчно за неговите качества. Андрий Ярмоленко реализира за Дортмунд, но не успя да помогне на "жълтите" да надвият коравите домакини. SPORTA.BG проследи мача на живо - вижте всичко по-интересно ТУК.

Гостите бяха жестоко ощетени през втората част. При 2:1 за Тотнъм страничният рефер вдигна засада за гол на Обамеянг, която не съществуваше и Борусия трябваше да изравни. В края на мача пък Вертонген остави домакините с човек по-малко, след като изкара червен картон.

Иначе мачът започна вихрено и още в 4-ата минута Хьон-Мин Сон подлуди домакинските привърженици със своето попадение. Кейн спечели топката в центъра и пусна дълго извеждащо подаване за корееца, който излъга бранител на Дортмунд и прониза мрежата на Роман Бюрки с мощен шут в близкия ъгъл. Отговорът на възпитаниците на Петер Бош обаче не закъсня. В 11-ата минута Ярмоленко получи топката на границата на наказателното поле и оттам я изстреля технично в далечния ъгъл на Юго Лорис. Французинът се разтегна максимално, но ударът бе неспасяем и украинецът възстанови паритета на "Уембли".

Лудият трилър обаче продължи и в 13-ата минута Кейн поведе отново "шпорите" напред. Той спечели висока топка в центъра на терена и със спринт стигна до наказателното поле на Борусия, където показа хладнокръвие и матира Бюрки с бомбен изстрел.

Второто полувреме започна ударно за Дортмунд. "Жълтите" се впуснаха в атака в търсене на изравнителния гол и той дойде след хубаво центриране на Махмуд Дахуд и удар от воле на Обамеянг. Страничният рефер обаче не зачете гола заради съмнения за засада. Габонецът обаче не бе зад бранителите на Тотнъм и гостите бяха жестоко ощетени.

От това се възползва Хари Кейн, който реализира отново за 3:1 в 60-ата минута. Английският национал получи пас в пеналта от Ериксен и с премерен удар по земя прати топката в далечния ъгъл на вратата на Дортмунд. Борусия опита всичко до края, но Юго Лорис бе непоклатим, отразявайки удар отблизо на Обамеянг.

В добавеното от съдията време Ян Вертонген получи втори жълт картон и бе изгонен за удар без топка срещу Марио Гьотце. Това обаче не провали хубавата вечер за Маурисио Почетино и неговите футболисти, които тръгнаха с 3 точки в тазгодишната Шампионска лига.