Рецепционистка стигна полуфинал на Ролан Гарос

Изумителната приказка за чехкинята Тимеа Бачински на Ролан Гарос продължава – след 106-минутна битка с Алисън ван Уйтванк тя постигна победа с 6:4, 7:5 и се класира на полуфинал за първи път в кариерата си в турнир от Големия шлем.

Бачински се бе отказала от тениса преди две години, за да започне работа като рецепционистка, а през настоящия сезон наниза петнадесет поредни победи за титлите в Акапулко и Монтерей, преди да направи паметен походи на Ролан Гарос.

Тимеа заслужи да се изправи в най-важния мач в кариерата си срещу световната номер едно Серина Уилямс, която по-рано днес разнищи без видими трудности Сара Ерани с 6:1, 6:3 и също се класира на полуфиналите.

Също днес водачките в схемата Мартина Хингис (Швейцария) и Саня Мирза (Индия) отпаднаха на четвъртфиналите на двойки жени на Откритото първенство на Франция по тенис. Хингис и Мирза загубиха от номер 7 Бетани Матек-Сандс (САЩ) и Луцие Шафаржова (Чехия) с 5:7, 6:2 за 82 минути.

Победителките направиха шест пробива в мача и не записаха нито една непредизвикана грешка. Така Шафаржова се класира за втори полуфинал на турнира от Големия Шлем в Париж, след като снощи достигна за първи път в кариерата си до полуфиналите на сингъл. В спор за място на финала тя излизар срещу бившата номер 1 Ана Иванович (Сърбия).