Реал Сосиедад се препъна в Памплона

снимка: realsociedad.com

Отборът на Реал Сосиедад допусна грешна стъпка в битката за второ поредно участие в Шампионската лига наесен.

Днес баските достигнаха единствено до равенство 1:1 при визитата на Осасуна в Памплона, пропускайки шанса да се доближат на само четири точки зад четвъртия в класирането Атлетик Билбао.

Така Реал Сосиедад събра актив от 50 точки след 32 изиграни мача, колкото има и Севиля.

Осасуна пък продължава яростната борба за оцеляване през този сезон. Памплонци събраха 30 пункта на сметката си, колкото имат още съставите на Валядолид и Алмерия.

Срещата на "Ел Садар" стартира отлично за гостите, които излязоха напред след само осем минути игра. Карлос Вела асистира на Гонсало Кастро, който изпрати топката в мрежата зад Андрес Фернандес - 0:1.

През вторат част обаче баските не успяха да задържат крехкия си аванс, а в 59' Осасуна достигна до така важната точка. Ориол Риера оползотвори подаване на Роберто Торес и оформи крайното 1:1 в двубоя.