"Анфийлд" мечтае - Ливърпул е №1 в Англия

Само 6 кръга преди края на Премиър лийг Ливърпул отново поведе в първенството, след като на „Анфийлд” днес мърсисайдци разбиха селекцията на Тотнъм с 4:0 в мач от 32-ия кръг.

В нито един момент кандидат-шампионите не изпуснаха инициативата в двубоя, като грешките в защита на гостите решиха двубоя. Първо Йонес Кабул си забоде автогол още във 2’, а нова грешка позволи на Суарес да удвои в 25’.

Коутиньо отбеляза гол с удар отдалеч в 56’, а в четвърт час преди края и Хендерсън вкара, но от пряк свободен удар при центриране. Никой обаче не успя да играе с топката, а тя влетя във вратата.

Ливърпул пропусна още по-голяма победа, като през първото полувреме Коутиньо уцели 24-а греда за своя отбор, като по този показател „червените” също са лидери. Луис Суарес пък отбеляза 29-ия си гол в шампионата и почти сигурно ще грабне приза за голмайстор, а и за най-полезен играч.

Това беше и 8-а поредна победа на тима, което е най-добрата серия на отбор през настоящия сезон.

4076474

Най-важен за Ливърпул е фактът, че отново е лидер в класирането с актив от 71 точки – 2 пред Челси и 4 пред Манчестър Сити. „Гражданите” са с два мача по-малко, обаче двата отбора ще се срещнат на 13-и април на „Анфийлд” и при 6 победи до края на сезона мърсисайдци ще са шампиони. Тотнъм пък почти сигурно отпада от борбата за място в Шампионска лига, като с актив от 56 точки изостава на 8 от 4-ия Арсенал.

От самото начало Ливърпул започна масирани атаки в половината на Тотнъм и това доведе до ранен гол. Преди да изтече втората минута на двубоя Суарес изведе Джонсън в наказателното поле, а центрирането му бе засечено от Йонес Кабул, който заби топката в собствената си врата – 1:0 за домакините.

4076469

Последваха поредица от атаки в половината на „шпорите”, като Суарес чудесен пробив можеше да асистира на Стъридж за 2:0, но английският национал остана под топката. Хендерсън пък не успя да засече центриране на Коутиньо, а Стърдиж пробва удар от воле в 13’, но топката мина покрай вратата.

По-добрата игра на мърсисайдци продължи, но вторият гол на тима също падна след фрапантна грешка на защитата. Мартин Шкъртел изчисти топка в половината на Тотнъм, където Майкъл Доусън в опит да намери Кабул подаде топката неудобно.

Така защитникът беше натиснат от Суарес, който му отне и се устреми към вратата. Лорис опита да излезе и да затвори ъгъла на уругваеца, но с добре пласиран удар в долния ляв ъгъл Суарес отбеляза 29-ия си гол в Премиършип.

4076472

Това свали темпото в двубоя, като „шпорите” осъществиха няколко добри атаки, а в 40’ можеше да се стигне и до гол. Солдадо получи топката в наказателното поле и стреля технично, но с максимално разтягане Симон Миньоле успя да избие.

Защитата на Тотнъм обаче сбърка за пореден път и отново Кабул беше в центъра на събитията. Той подари топката на Суарес, който нахлу отдясно в наказателното поле и центрира към далечната греда. Там Коутиньо стреля силно с глава, но Лорис успя да избие в горната греда и да запази мрежата си суха в тази ситуация. В края на полувремето Суарес можеше да отбележи, но стреля неточно от пряк свободен удар – 2:0.

4076473

През второто полувреме лондончани с нищо не промениха хода на двубоя, а в 52’ Стърлинг остана сам срещу вратаря, но поднесе топката на Хендерсън. Халфът обаче не успя да уцели празната врата.

4076477 3 минути по-късно обаче Хендерсън отне топка  в собствената половина, напредна и намери Коутиньо в половината на Тотнъм.

Бразилецът напредна и от 20 метра стреля плътно по диагонала, правейки Уго Лорис безпомощен – 3:0 за кандидат-шампионите.

В 68’ можеше да се стигне до 4-и гол, след като Дани Роуз сбърка пред собствената врата, а Стъридж пробва триков удар с пета, но Лорис отново успя да се намеси.

Няколко минути по-късно обаче Хендерсън центрира от пряк свободен удар, топката мина през купа от тела и влетя в мрежата – 4:0.

Голът беше записан на името на английския национал, въпреки че останаха съмнения, че Суарес е играл с топката.

До края на срещата "червените" пропуснаха да повторят резултата от първия полусезон, като Стъридж и Стърлинг изпуснаха от удобни ситуации.