Реал Сосиедад размаза Бетис

снимка: athletic-club.net

Обещаващият плеймейкър на Реал Сосиедад Рубен Пардо изработи три попадения за убедителната победа на отбора си с 5:1 над Бетис.

След отпадането от Шампионската лига баските се концентрираха в местното първенство, където постигнаха шеста победа в последните осем мача.

Победата днес ги изкачи на 6-о място, което отвежда в Лига Европа. Това беше и първа среща за новия треньор на Бетис Хуан Карлос Гаридо, който наследи на поста Пепе Мел, а зелено-белите имат девет поредни мача без победа.

Още в 6-ата минута Иманол Агирече откри резултата с първия от двата си гола след пас на Пардо и прехвърляне на вратаря Стефан Андерсен. В 16-ата минута Хорхе Молина изравни за гостите, а през второто полувреме Ансоатеги направи 2:1 с глава след центриране на Пардо от корнер. Антоан Грийсман в 62-ата след контраатака, а Агирече покачи на 4:1 в 68-ата след нова асистенция на Пардо.

За Грийсман пък това е попадение номер 10 в първенството. Пет минути преди края на мача Хаби Прието оформи крайното 5:1, информира БТА.

All Goals - Real Sociedad 5-1 Betis - 15-12...by video4all

Севиля и Атлетик (Билбао) поделиха точките след 1:1, като гостите натискаха повече в последните 15 минути. Баските остават на 4-о място в класирането, но вече са на 8 точки от 3-ата позиция. Двата отбора си размениха бързи голове в първите 6 минути, като Алберто Морено откри в 4-ата.

Гостите възстановиха равенството в следващата атака, като се разписа Маркел Сусаета след пас на Гаиска Токеро.

Малко преди края на първото полувреме Сусаета можеше да вкара за 2:1 в полза на гостите, но пропусна дузпа. Тя беше отсъдена заради игра с ръка на Карлос Бака, но вратарят Антонио Бастос спаси.

SEVILLA FC - ATHLETIC CLUB BILBAO 1-1by dule-kaltz1966