Марсилия не се даде на Лион

Олимпик (Марсилия) се добра до равенство 2:2 като гост на Олимпик (Лион), но остава трети пореден мач без победа. Така марсилци изостават на 11 точки от 3-ия Лил, тъй като имат 28.

Начело е Пари Сен Жермен с 43, пред Монако с 41. Отборът на Лион е на 10-о място с 24. Домакините от Лион, които са спечелили една от последните четири шампионатни срещи, откриха резултата в 17-ата минута чрез Александър Лаказет.

Той не се отказа да гони лошия пас на Йоан Гуркуф и наказа грешно застаналия вратар на Марсилия Стив Манданда, информира БТА.

Грешка при изчистването на топката от Анри Бедимо беше наказата от Гомис две минути преди края на първото полувреме с втори гол във вратата на Манданда.

Пиер-Андре Жиняк обаче веднага намали с тупалка от 30 метра и остави надеждите на гостите живи.

И щастието им се усмихна в 79-ата минута, когато изпълнение на фаул от Флориан Товен топката рикошира в застаналите на стената Бедимо и Лаказет и прехвърли вратаря Реми Веркутр.