Реал се измъчи за положителен завършек на годината

Реал Мадрид приключи 2013 година с победа, след като надви Валенсия насред "Местая" с 3:2.

"Белия балет" на два пъти излизаше напред в резултата чрез Анхел ди Мария и Кристиано Роналдо, но Валенсия изравняваше с попадения на Пабло Пиати и Жерами Матийо. В крайна сметка осем минути пред края на мача Реал стигна до победата с попадение на младока Хесе Родригес.

Така възпитаниците на Карло Анчелоти ще изкарат коледните празници на трето място в класирането на Примера дивисион с актив от 41 точки, пет по-малко от Барселона и Атлетико Мадрид. Валенсия пък остава на 11-та позиция с 20 пункта и приключва една доста неприятна година, изпълнена със сътресения.

Реал Мадрид излезе напред в 28-та минута, когато Марсело подаде на Анхел ди Мария вдясно, той се разходи покрай защитниците на Барселона, влезе в наказателното поле и с прецизен шут преодоля Висенте Гуайта за 1:0.

В 34-та минута обаче Хуан Бернат проби отляво, центрира и Пабло Пиати изпревари Серхио Рамос, за да изравни с глава - 1:1.

Преди края на първата част обаче Реал отново излезе нарпед. В 40-та минута Кристиано Роналдо засече с глава центриране на Анхел ди Мария и отново даде преднина на кралския клуб.

Валенсия не се предаде и през втората част отново стигна до изравняването, след нов гол с глава. Този път негов автор стана Жерами Матийо, а асистентът бе Даниел Парехо, който центрира от корнер.

Двубоят отиваше към равенство, но в 82-та минута резервата Хесе Родригес донесе трите точки на Реал Мадрид. Той получи топката от Лука Модрич и с шут по диагонала препарира Висенте Гуайта, за да осигури радост на привържениците на "белите" преди празниците.