ПСЖ с предпразнична издънка

ПСЖ направи грешна стъпка в последния си мач за 2013-та година и загуби две точки при домакинството си на Лил в двубой от 19-ия кръг на Лига 1.

Головете за парижани отбелязаха Златан Ибрахимович в 36-та минута и Марко Баша от състава на Лил, който си вкара автогол в 72-та минута. Между тези две попадения за гостите се разписаха Рио Мавуба в 44-та и Саломон Калу в 53-та минута от дузпа.

Така ПСЖ приключва годината с 44 точки и остава начело във Франция, но само на три пред втория Монако. Лил пък е трети само на пункт зад монегаските.

Тимът на Лоран Блан откри в 36-та минута, когато Златан Ибрахимович изпълни пряк свободен удар, топката се удари в стената, но все пак навести мрежата на Лил.

В края на полувремето обаче Рио Мавуба се възползва от подаване на Саломон Калу в наказателното поле, за да направи 1:1.

В 53-та минута самият Калу застана на точката за изпълнение на дузпа, след нарушение в пеналта стещу Франк Бериа и бе точен, за да изведе Лил напред.

Домакините на два пъти имаха претенции за дузпа за неотсъдено нарушение срещу Матюиди и за игра с ръка на съперник в наказателното поле в 61-та минута, но реферът прецени, че в тези ситуации основания за наказателен удар няма.

Все пак ПСЖ стигна до точката в 72-та минута. Тогава Марко Баша си вкара нелеп автогол и подари точката на парижани.