Реал счупи глупомера с нов резил на Бернабеу

снимка: marca.com

Реал Мадрид допусна трета поредна невероятна издънка на своя "Сантяго Бернабеу" и дори завърналият се след наказание Кристиано Роналдо не помогна. Европейският клубен шампион падна от Бетис с 0:1, а голът за севилци дойде в последната минута на продълженията.

Реал бе изгубил точки вкъщи и в предишните си две домакинства. Непретенциозните Валенсия и Леванте измъкнаха равенства 1:1 и се очакваше този път "кралете" да се реваншират с хубава победа. Да, ама не.

Андалусийци предложиха здрава защита и опасни контри. Реал така и не успяваше да осъществи атаи, които да притеснят сериозно гостите. На няколко пъти звездите на "беля балет" имаха уникално шансове, но в крайна сметка попадение за Реал не бе вкарано. Бетис също можеше д аповеде, но все пак радост за коравите южняци имаше. Тя се случи в 96-ата минута, когато бе организирана майсторска контра. Гостите използваха умело празното пространство и си подадоха няколко бързи паса. Топката бе центрирана, а на 6-7 метра от вратата Санабриа бе оставен непокрит. Това с еоказа фатално за мадридчани, а голът хвърли в еуфория Бетис.

Така след 5 кръга в Ла Лига Реал има едва 8 точки и изостав ана цели 7 пункта от лидера и кръвен враг - Барселона. Втори са Севиля, които тази нощ с родилни мъки биха у дома Лас Палмас с 1:0 и събраха 13 точки. Трети е Атлетико М с 11 точки. Реал е чак седми.