Наполи лидер в Серия А след победа във Вечния град

снимка: repubblica.it

Шампионът Ювентус победи у дома Фиорентина с минималното 1:0 в среща от междинния пети кръг в италианската Серия „А”. След нулево първо полувреме Марио Манджукич (52) се разписа за домакините, възползвайки се от асистенция на Куадрадо. Голът на хърватина обаче остана единствен в срещата. Така „старата госпожа” продължава с пълен актив от 15 точки, но отстъпи първото място на Наполи, който след успеха си с 4:1 при визита на Лацио има по-добра голова разлика. „Виолетовите” от Флоренция са на десета позиция с 6 точки.

В същото време Милан срази гостуващия новак СПАЛ с 2:0. Попаденията за „росонерите” паднаха от дузпи, реализирани от Рикардо Родригес (26-дузпа) и Франк Кеси (61-дузпа). Така воденият от Винченцо Монтела тим събра 12 точки и заема четвърта позиция. СПАЛ е 14-и със своите 4 точки до момента.

Каляри пък загуби на свой терен от Сасуоло с 0:1. Алесандро Матри (59-дузпа) бе точен от бялата точка за гостите, които записаха първата си победа за сезона и с 4 точки заемат 15-а позиция. Каляри е 11-и с 6 точки.

Верона и Сампдория поделиха по точка след 0:0. Така тимът от града на Ромео и Жулиета е 18-и с 2 точки, а „моряците” от Генуа са осми с 8 точки, пише Блиц.