Реал разнищи Сарагоса с епизодични избухвания

Шампионът на Испания Реал Мадрид спечели с 4:0 домакинството си на Реал Сарагоса и изпълни целта да добави нови три точки в актива си и да запази сили за предстоящия сблъсък с Борусия Дортмунд в Шампионската лига.

„Кралския клуб" осигури комфортната си преднина за 2 минути между 23-ата и 25-ата, като голмайстори станаха Гонсало Игуаин и Анхел Ди Мария.

60 секунди преди края на редовното време пък Микаел Есиен откри головата си сметка с екипа на Мадрид и направи резултата класически 3:0. В 92-ата пък бе ред на Лука Модрич да се разпише за първи път в новия си отбор и да оформи крайното 4:0.

След почивката пък малко изненадващо по-заетият вратар беше Икер Касияс, който на два пъти трябваше да се намесва блестящо, за да съхрани сухата си мрежа.

Така Реал Мадрид вече има 20 точки и запазва разликата от 8 спрямо лидера Барселона. Атлетико Мадрид продължава да е втори с 25 и ако надвие Валенсия в късното съботно дерби, ще се изравни с каталунците на върха отново.

Наставникът на „белия балет" Жозе Моуриньо пък постави нов рекорд начело на клуба, като маркира 100-ата си победа в едва 133-ия си мач на пейката на Реал. Това е най-бързото стигане до такъв брой победи в историята на треньор на 9-кратния шампион на Европа.

Гонсало Игуаин почна сред титулярите за сметка на Карим Бензема и се отплати на Специалния с гол в 23-ата минута. Лука Модрич центрира отлично от пряк свободен удар, а Алваро Арбелоа отправи много добър изстрел с глава, който бе спасен с вещина от вратаря Роберто. При добавката обаче Игуаин бе оставен на празна врата и нямаше как да сбърка и да не изведе Реал напред - 1:0.

Само 120 секунди по-късно „белия балет" увеличи аванса си в резултата чрез Анхел Ди Мария, който отново се възползва от добавка след спасяне на Роберто. Първият удар на аржентинеца бе париран от стража на Сарагоса, но при втория нямаше прошка - 2:0.

След почивката Касияс се отличи с две чудесни спасявания, които оставиха резултата непроменен. Първо в 57-ата минута испанският национал се намеси блестящо при коравен изстрел на Родригес, а 5 по-късно не позволи на Монтанес от далечно разстояние да го преодолее.

Реал отново избухна и в рамките на 2 минути се отчете с два гола, които зарадваха феновете на „Сантяго Бернабеу". В 89-ата влезлият като резерва Бензема даде добър пас за Есиен и той го материализира - 3:0.

В 92-ата пък хърватският национал Модрич вкара първия си гол за Реал, отново при добавка след спасяване на Роберто на удар с глава на Роналдо.