Реал Мадрид завърши зрелищно участието си в групите (ВИДЕО)

Реал Мадрид завърши с победа участието си в груповата фаза на Шампионската лига, след като тази вечер "лос бланкос" разгромиха с 4:1 гостуващия Аякс в среща от група D на турнира.

Кристиано Роналдо, Хосе Кайехон на два пъти и Рикардо Кака бяха точни за Реал Мадрид, докато единственият гол за гостите на "Сантяго Бернабеу" бе дело на Дерк Буригтер през втората част.

Така испанският шампион завършва на второ място в група D с актив от 11 точки, нареждайки се зад лидера Борусия Дортмунд. Въпреки поражението в Мадрид, Аякс се класира за Лига Европа, имайки предвид загубата на Манчестър Сити в Германия.

Двубоят бе без значение за домакините, което и позволи на Жозе Моуриньо да гласува доверие на футболисти, които по-рядко получават шансове за изява. Рафаел Варан, Рикардо Карвальо и младият Начо започнаха в защита, а титулярни места получиха още Лука Модрич, Хосе Кайехон и Рикардо Кака. На вратата пък застана резервата на Икер Касияс Антонио Адан. Макар и двубоят да бе протоколен, Кристиано Роналдо и Карим Бензема също започнаха като титуляри.

Дерк Буригтер, Дани Хоесен и Виктор Фишер стартираха в атака, а датският национал Кристиян Ериксен отново трябваше да връзва конците в средата на терена.

Лошите новини за Жозе Моуриньо дойдоха от контузията, която неговият сънародник Фабио Коентрао получи след само 23 минути игра. Левият бранител, който съвсем наскоро се завърна в игра след лечение на травма, напусна принудително и бе заменен от Пепе.

"Белите" започнаха силно двубоя, като още в 11' Коентрао удари гредата зад Вермеер.

Само две минути по-късно резултатът на "Бернабеу" бе открит, а точен бе Кристиано Роналдо. Бензема се озова зад холандската защита и комбинира със "седмицата", който насочи топката към празната врата - 1:0.

До почивка "кралския клуб" успя и да удвои преднината си, а точен бе Хосе Кайехон. Крилото получи чудесна асистенция от Лука Модрич и хладнокръвно изпрати кълбото към далечната греда, не давайки шансове на Вермеер.

И след почивката головата фиеста на "Сантяго Бернабеу" продължи, като паднаха головете и в двете врати.

Само четири минути след подновяването на играта, Реал Мадрид успя и да утрои преднината си. Точен за домакините бе Рикардо Кака, който по прекрасен начин прати топката в един от горните ъгли за 3:0.

След точно час игра и гостите от Аякс показаха зъби, като футболистите на Франк де Бур намалиха пасива си. Антонио Адан допусна грешка, която позволи на Дерк Буригтер да вкара на празна врата за 3:1.

Шест минути по-късно Аякс можеше да се върне в мача, след като Даниел Хоесен остана очи в очи с Адан. Вместо обаче да намали на 3:2, нападателят прати топката над гредата.

Крайното 4:1 бе оформено две минути преди почивката, когато Хосе Кайехон отбеляза и втория си гол в мача. Резервата Алваро Мората центрира от десния фланг на атаката, а Кайехон насочи кълбото към мрежата.

szólj hozzá: Real Madrid vs Ajax 4:1 GOALS HIGHLIGHTS