Реал Мадрид улесни реванша в Памплона

Миналогодишният финалист Реал Мадрид направи крачка към 1/4-финалите на Купата на Краля, след като тази вечер "лос меренгес" удариха с 2:0 гостуващия Осасуна на своя "Сантяго Бернабеу".

Карим Бензема и Хесе се разписаха за домакините, като по този начин Реал Мадрид до голяма степен уби интригата преди реванша в Памплона. Успехът на столичани можеше да бъде и още по-изразителен, но футболистите на Карло Анчелоти направиха пропуски пред вратата на Риесго. Осасуна също имаше своите шансове да направи реванша по-интересен.

Така Реал Мадрид също продължава по план, след като снощи убедителен успех над Хетафе в друг 1/8-финал записа и Барселона.

Капитанът Икер Касияс очаквано стартира на вратата на Реал, а Марсело, Пепе, Серхио Рамос и Алваро Арбелоа действаха в отбрана. Асиер Ияраменди и Лука Модрич започнаха в средната линия, а четворката Роналдо - Бейл - Хесе - Бензема атакуваше памплонската отбрана. След почивката в игра се появиха Каземиро, Иско и Алваро Мората.

Реал Мадрид очаквано стартира срещата с домакинско надмощие. Още в 3' Лука Модрич за малко не откри, а в 9' Икер Касияс трябваше да показва, че внимава. Капитанът на "белите" отрази опасен удар на Кехудо.

4056467

В 13' изстрел на Бензема не попадна в целта, а в 17' се стигна до комичен момент на "Бернабеу". Перес Монтеро отсъди комична дузпа за сблъсък между Хесе и Риесго, след което отмени решението си. Реферът обаче вдигна жълт картон на Хесе, въпреки, че талантът на Реал не опита по никакъв начин да симулира.

Минута по-късно резултатът на "Бернабеу" вече бе открит. Лука Модрич изпълни статично положение пред вратата на Осасуна, а Карим Бензема с глава прати кълбото в мрежата за 1:0.

В 30' Кехудо направи сериозен пропуск пред Касияс, а малко след това топката за малко не достигна до Роналдо на чиста позиция. Малко преди почивката памплонци отново бяха близо до изравняване, но този път Ойер не успя да отбележи.

4056468

И след почивката на "Бернабеу" не липсваха интересни ситуации. В 53' Кристиано не намери целта с глава, а в 55' Бензема не оползотвори асистенция на Модрич.

В 61' обаче прошка нямаше, а намиращият се в отлична форма Хесе покачи на 2:0. Талантът на "белите" се озова на добра позиция и нямаше как да сбърка. Минута преди това Кристиано Роналдо направи нетипичен за него пропуск след страхотно подаване на Бейл.

4056464

До края на срещата резултатът се запази, а Кристиано Роналдо отново показа, че днес няма късмет. Пред португалеца се откриха няколко възможности за трети гол, но "седмицата" така и не успя да се разпише в днешния ден.