Антонио Вутов донесе късмет на Удинезе

Отборът на Интер се сбогува с турнира за Купата на Италия, след като днес "нерадзурите" бяха елиминирани от Удинезе в мач от 1/8-финалната фаза на надпреварата.

Домакините от Удине постигнаха минимален успех с 1:0 на своя "Стадио Фриули", като единственият гол в двубоя отбеляза бразилецът Майкосуел през първата част.

Триумфът на Удинезе бе изгледан на живо от българския талант Антонио Вутов, който часове по-рано подписа контракта си с "бианконерите" за срок от 4 години и половина.

През втората част Интер установи натиск в половината на Удинезе и можеше да възстанови равенството, но футболистите на Валтер Мацари не бяха ефективни пред гола. Сериозен пропуск направи и колумбиецът Фреди Гуарин, който не успя да се разпише след чудесна асистенция на Диего Милито. Официален дебют за гостите записа аржентинецът Рубен Бота.

Така Интер се лиши и от единствения си шанс за трофей през този сезон, имайки предвид, че "нерадзурите" не участват в европейските турнири. Участие в битката за Скудетото пък не изглежда реално като цел.

4056455

Домакините стартираха по-агресивно срещата. Нико Лопес не успя да засече опасно центриране на Баду, а Майкосуел също внесе смут в отбраната на миланци.

Половин час след началото на мача Удинезе заслужено поведе в резултата. Нико Лопес центрира успоредно на голлинията на Интер, а Майкосуел от близка дистанция опъна мрежата за 1:0.

4056456

Четири минути по-късно "нерадзурите" за малко не изравниха, но Здравко Кузманович нацели гредата зад Иван Келава.

През втората част Интер опита да се върне в мача, като в игра се появи и Родриго Паласио. Неговите усилия обаче също не доведоха до положителна развръзка.

4056458

Един от най-сериозните пропуски след почивката направи Фреди Гуарин. Диего Милито прехвърли защитата на Удинезе и намери колумбиеца на отлична позиция, но неговият изстрел от въздуха не намери очертанията на вратата. Опит да изравни направи и Юто Нагатомо, но и неговият удар не бе ефективен. Неточен в завършващата фаза бе и Рики Алварес.

Maicosuel Goal ~ Udinese vs Inter 1-0 ~ 9.1.2014by AllGoalsHD