Манчестър Юнайтед изпусна да оглави класирането в Англия

Отборът на Манчестър Юнайтед не успя да се възползва от грешката на градския им съперник и да ги изпревари в класирането на английската Висша лига, след като "червените дяволи" стигнаха само до точката след 0:0 като домакин на Уест Хям.

Статистиката показва, че това е пето нулево реми за играчите на Луис ван Гаал от последните им девет мача, като може би това им коства лидерството в момента. За момента те са на 4-та позиция с 29 точки, колкото имат и "гражданите" след 15 изиграни кръга.

През първите 10 минути играта бе сравнително равностойна. Дейли Блинд обаче не успя да изнесе топката минута по-късно и Марк Ноубъл изведе Виктор Моузес очи в очи с Давид де Хеа. крилото на "чуковете" обаче стреля право в тялото на стража и не се стигна до изненадващ гол във вратата на домакините.

В 15-та минута и Ман Юнайтед стигна до първо по-опасно положение. Центриране в наказателното поле стигна до Маруан Фелайни, който свали с глава към Антони Марсиал. Бившият играч на Монако укроти на гърди и стреля от въздуха, но Уинстън Рийд застана на пътя на топката и предотврати сигурен гол.

По-добрата игра на Уест Хям даде продължи. Кресуел центрира от ляво и Де Хеа не успя да улови топката, Смолинг опита да я изчисти, но тя се удари в главата на Керъл и срещна десния стълб на Юнайтед. Секунди по-късно и Рийд стреля с глава при центриране от дясно, но и неговият опит за гол бе спрян от страничната греда.

В 38-та минута се стигна до много спорна ситуация в наказателното поле на гостите. Хуан Мата центрира след корнер и имаше претенции за игра с ръка на томкинс. Последва падане на Фелайни в наказателното поле, но Марк Клатънбърг остана безмълвен. При последвалото центриране Бастиан Швайнщайгер удари умишлено с лакът Рийд в главата и трябваше да бъде изгонен директно, но вместо това получи само устно предупреждение от рефера.

Втората част започна добре и за двата отбора, които излезнаха в търсене на гола. В 57-та минута се стигна и до най-чистото положение, което бе за Уест Хям. Ноубъл бе изведен в наказателното поле, но диагоналният му удар премина встрани от вратата на Де Хеа.

След точно един час игра момчетата на Луис ван Гаал стигнаха до най-чистото положение в срещата. Антони Марсиал бе изведен от ляво и от аутлиният подаде към непокрития Фелайни. Белгиецът стреля от границата на вратарското поле, но Адриан показа добър рефлекс и спаси.

Постепенно "червените дяволи" се установиха в половината на гостите и наложиха темпото си на игра. В игра се включи и Мемфис Депай, който замени Швайнщайгер.

10 минути преди края на срещата Антони Марсиал стигна до поредното чисто голово положение. Марсиал проби от ляво и подаде към свободния френски нападател, който веднага шутира, но кълбото премина  в страни от вратата. Статистиката показва, че до 80-та минута, играчите на Юнайтед са пласирали само един точен удар от цели 19 голови положения.

"Червените дяволи" могат да оглавят класирането на английската Висша лига след 15-я кръг, тъй като към момента те изостават на една точка от лидерите Манчестър Сити, които в момента губят от Стоук Сити с 2:0 като гост, и Лестър. "Лисиците" пък гостуват от 17:00 часа на Суонси.

Към момента 20-кратните шампиони на Англия са с актив от 28 точки, само на една от първата позиция. Играчите на Луис ван Гаал могат да се похвалят с пет поредни мача, в които нямат загуба и това им дава право да мислят за първото място.

Уест Хям от своя страна започна бляскаво сезона по чуждите терени. Те наказаха като гости последователно Арсенал, Ливърпул, Манчестър Сити и Челси. Сега следва гостуване на още един отбор, който има претенции за титлата на Острова. От друга страна "чуковете" в последно време не показват футбола, с който ги помним от края на лятото. В четири поредни мача те не могат да намерят пътя към победата. Към момента те са 8-ми с 22 точки.

Луис ван Гаал е избрал да заложи на Де Хеа, Дармиан, Смолинг, МакНеър, Блинд, Швайнщайгер, Шнайдерлин, Лингард, Фелайни, Мата и Марсиал.

Славен Билич пък ще изведе на "Олд Трафорд" Адриан, Томкинс, Рийд, Огбона, Кресуел, Сонг, Зарате, Ноубъл, Коюте, Моузес и Керъл.